Paremti Paremti

Draugaukime Facebook!

 

Į futbolo maratoną

„Ant iškritimo ribos: ką valstybė siūlo socialiai atskirtam jaunimui?“ (Alfa.lt)

Jokūbas Baltrukonis | Alfa.lt
 
Nevyriausybinė organizacija „Vilnius Social Club“ trečius metus koncentruojasi darbui sostinės Naujininkų mikrorajone. Organizacijos darbuotojai vaikšto gatvėse ir stengiasi užmegzti ryšį su socialinę atskirtį patiriančiu jaunimu. Socialinis gatvės darbuotojas Kasparas Laureckis įžvelgia ne vieną valstybės socialinės politikos spragą.
 

„Pastaraisiais metais valstybiniu lygmeniu pradėta kalbėti apie socialinę atskirtį, bet nėra nuoseklių veiksmų ir sprendimų, kurie šią problemą spręstų. Politikai šia tema manipuliuoja, kraunasi savo politinį kapitalą, o realybė lieka skaudi. Šioje vietoje svarbesnis yra savivaldybių lygmuo. Už situaciją Naujininkuose visų pirma atsakinga Vilniaus miesto savivaldybė, bet nuoseklaus požiūrio į jaunų žmonių integraciją nėra. Vietos valdžia ignoruoja atskirtyje esančius žmones, tarsi jų nebūtų“, – apgailestavo K. Laureckis.

Kasparas taip pat pastebi, jog jauniems žmonėms ypač trūksta specializuotų paslaugų, o ne tik laisvalaikio užimtumo. Anot jo, juntamas rimto ir nuoseklaus bendradarbiavimo trūkumas „užauginant“ žmogų.

„Yra jaunų žmonių, kurie iškrenta iš švietimo sistemos arba yra ant iškritimo ribos, bet sistema neturi jiems atsakymo. Mes keliame klausimą – ką kaip visuomenė, kaip valstybė darome su tokiais jaunais žmonėmis? Ką jiems siūlome? Nes dabar integracija Lietuvoje yra palikta savieigai. Būna pavienių bandymų kažką keisti, bet nuoseklumo nėra, neaišku, kur einame“, – portalui Alfa.lt kalbėjo K. Laureckis.

Visas straipsnis: Jokūbas Baltrukonis „Ant iškritimo ribos: ką valstybė siūlo socialiai atskirtam jaunimui?“