Paremti Paremti

Draugaukime Facebook!

 

Į futbolo maratoną

Darbas gatvėje

Darbas su jaunimu gatvėje – tai ilgalaikė programa, kurios tikslas yra užmegzti tvirtus santykius su atskirtį patiriančiais jaunais žmonėmis ir teikti jiems visapusišką socialinę bei ugdomąją pagalbą. Programa skirta 12 – 20 metų amžiaus jaunuoliams.

Nuo 2016 m. mūsų socialinių gatvės darbuotojų komanda dirba Naujininkuose. 2019 m. tapome tarptautinio socialinių gatvės darbuotojų tinklo Dynamo International nariai.  

 

Programos pagrindinės veiklos:

Lankymasis jaunų žmonių susibūrimo vietose. Kiekvieną darbo dieną popietiniu laiku 3 socialiniai gatvės darbuotojai lankosi įvairiose jaunuolių susibūrimo vietose (žaidimų aikštelėse, kiemuose, prekybos centruose ir pan.), kur susipažįsta su žmonėmis, kartu su jais leidžia laiką bei kalbasi įvairiomis jauniems žmonėms svarbiomis temomis.

Jaunų žmonių konsultavimas. Konsultuojame ir palaikome tuos jaunuolius, kurie išgyvena sudėtingas gyvenimo situacijas. Esant poreikiui nukreipiame ir palydime jaunuolius į kitas organizacijas, kur jie gali gauti specializuotas paslaugas. Mūsų darbuotojai jaunuoliams gali padėti esant sunkumams šeimoje, mokykloje, bendraamžių tarpe, siekiant saugiai praleisti laisvą laiką ar įsidarbinti. 

Darbas su jaunų žmonių „chebromis“. Atsiradus stipresniems ryšiams tarp gatvės darbuotojų bei jaunų žmonių inicijuojame bendras veiklas: išvykas, žygius, stovyklas, jaunimo mainus. Šiomis veiklomis siekiame, kad jaunuoliai ne tik gerai praleistų laiką, bet ir ko nors išmoktų.

Mobilūs futbolo užsiėmimai. Gatvės darbuotojai, kartu su futbolo treneriais ir savanoriais, šiltuoju metų laikotarpiu (kovo – spalio mėn.) rengia atvirus užsiėmimus, kurių metu jaunuoliai gali ne tik žaisti futbolą, bet ir užsiimti kitokiais lauko žaidimais ar tiesiog pabendrauti. Tai laikas, kai jaunuoliai gali sustiprinti ar atnaujinti savo ryšį su mūsų komanda.

 

Mums svarbu:

Santykis. Kai su jaunais žmonėmis susipažįstame gatvėje, siekiame kuo aiškiau pristatyti, kas mes esame ir kaip galime būti jiems naudingi. Tikime, kad sėkmingas bendras veikimas įmanomas tik tada, kai sukuriamas šiltas ir pagarbus ryšys tarp darbuotojų ir jaunuolių. Nenorime jaunuolių „spausti“ pokyčiui, bet stengiamės būti šalia, kai jie bus tam pasirengę. 

Tinklas. Mūsų komanda skiria didelį dėmesį bendradarbiavimui su įvairiomis organizacijomis ir įstaigomis, kurios prisideda prie jaunų žmonių gerovės kūrimo ar jų problemų sprendimo. Siekiame su partneriais kurti tiesioginį ryšį, norime suprasti, kaip jie dirba, kartu nuolat ieškome bendro veikimo galimybių. Mūsų partnerių sąrašą rasite čia

 

Daugiau apie darbą su jaunimu gatvėje: 

LRT radijo laidoje Manasis aš

Bernardinai.lt straipsnyje Diena gatvėje – Naujininkai. Apie socialinio darbo gatvėje užkulisius 

Video apie darbą gatvėje)

15min.lt straipsnyje Vaikai ir jaunuoliai gatvėje: pagalba ateina

 

Kontaktai:

Kasparas Laureckis, kasparas.laureckis@vilniussocialclub.lt, +37067494128

Margarita Maliarenko, margarita.maliarenko@vilniussocialclub.lt, +37068369516

Živilė Paškonytė, zivile.paskonyte@vilniussocialclub.lt, +37060678177

         

 

 

Į futbolo maratoną