Paremti Paremti

Draugaukime Facebook!

 

Į futbolo maratoną

Darbas gatvėje

Darbas su jaunimu gatvėje – tai ilgalaikė programa, kurios tikslas yra užmegzti tvirtus santykius su atskirtį patiriančiais jaunais žmonėmis ir teikti jiems visapusišką socialinę bei ugdomąją pagalbą. Programa skirta 12 – 20 metų amžiaus jaunuoliams, gyvenantiems ar tiesiog savo laiką leidžiantiems Vilniaus Naujininkų mikrorajone. Video apie darbą gatvėje.

 

Programos pagrindinės veiklos

Lankymasis jaunų žmonių susibūrimo vietose. Kiekvieną darbo dieną popietiniu laiku 2 socialiniai gatvės darbuotojai lankosi įvairiose jaunuolių susibūrimo vietose (žaidimų aikštelėse, kiemuose, prekybos centruose ir pan.), kur susipažįsta su žmonėmis, kartu su jais leidžia laiką bei kalbasi įvairiomis jauniems žmonėms svarbiomis temomis.

Jaunų žmonių konsultavimas. Konsultuojame ir palaikome tuos jaunuolius, kurie išgyvena sudėtingas gyvenimo situacijas. Esant poreikiui nukreipiame ir palydime jaunuolius į kitas organizacijas, kur jie gali gauti specializuotas paslaugas. Mūsų darbuotojai jaunuoliams gali padėti esant sunkumams šeimoje, mokykloje, bendraamžių tarpe, siekiant saugiai praleisti laisvą laiką ar įsidarbinti. 

Darbas su jaunų žmonių „chebromis“. Atsiradus stipresniems ryšiams tarp gatvės darbuotojų bei jaunų žmonių inicijuojame bendras veiklas: išvykas, žygius, stovyklas, jaunimo mainus. Šiomis veiklomis siekiame, kad jaunuoliai ne tik gerai praleistų laiką, bet ir ko nors išmoktų.

Atviros mobilios futbolo treniruotės. Gatvės darbuotojai, kartu su futbolo treneriais ir savanoriais, šiltuoju metų laikotarpiu (kovo – spalio mėn.) rengia atvirus užsiėmimus, kurių metu jaunuoliai gali ne tik žaisti futbolą, bet ir užsiimti kitokiais lauko žaidimais ar tiesiog pabendrauti. Tai laikas, kai jaunuoliai gali sustiprinti ar atnaujinti savo ryšį su mūsų komanda.

 

Mums svarbu

Santykis. Kai su jaunais žmonėmis susipažįstame gatvėje, siekiame kuo aiškiau pristatyti, kas mes esame ir kaip galime būti jiems naudingi. Tikime, kad sėkmingas bendras veikimas įmanomas tik tada, kai sukuriamas šiltas ir pagarbus ryšys tarp darbuotojų ir jaunuolių. Nenorime jaunuolių „spausti“ pokyčiui, bet stengiamės būti šalia, kai jie bus tam pasirengę. 

Tinklas. Mūsų komanda skiria didelį dėmesį bendradarbiavimui su įvairiomis organizacijomis ir įstaigomis, kurios prisideda prie jaunų žmonių gerovės kūrimo ar jų problemų sprendimo. Siekiame su partneriais kurti tiesioginį ryšį, norime suprasti, kaip jie dirba, kartu nuolat ieškome bendro veikimo galimybių. Mūsų partnerių sąrašą rasite čia

 

Daugiau apie darbą su jaunimu gatvėje: 

LRT radijo laidoje Manasis aš (2017 09 24)

Bernardinai.lt straipsnyje Diena gatvėje – Naujininkai. Apie socialinio darbo gatvėje užkulisius  (2018 05 25) 

Video apie darbą gatvėje (2018 09)

15min.lt straipsnyje Vaikai ir jaunuoliai gatvėje: pagalba ateina (2018 12)

 

Kontaktai

Kasparas Laureckis, kasparas.laureckis@vilniussocialclub.lt, +37067494128

Margarita Maliarenko, margarita.maliarenko@vilniussocialclub.lt, +37068369516

            

 

 

Į futbolo maratoną