Paremti Paremti

Draugaukime Facebook!

 

Į futbolo maratoną

Futbolas

Vilnius social club futbolo programą įgyvendiname nuo 2013 m. Nuo įprastų sporto klubų ir būrelių skiriamės tuo, kad futbolas mums yra visų pirma socialinio darbo priemonė, o pagrindinis tikslas – ne sportiniai rezultatai, bet kokybinis pokytis vaiko ar jaunuolio gyvenime. 

2018 m. Vilnius social club tapo viena iš 20 organizacijų Europoje ir pirma organizacija iš Lietuvos, kuri gavo UEFA vaikų fondo apdovanojimąkokybišką socialinį darbą su vaikais ir jaunuoliais naudojant futbolą.

2018-2019 m. Vilnius social club futbolo užsiėmimus reguliariai lanko 80 vaikų, kurie į futbolo užsiėmimus atvyksta iš skirtingų Vilniaus miesto rajonų. Dauguma vaikų į futbolo programą atėjo per mūsų partnerius.   Nuolat palaikome ryšį su partneriais tam, kad kiekvienam vaikui suteiktumėme būtent jo poreikius atitinkančią pagalbą.

Daugiau apie Vilnius social club futbolo programą mūsų 5-ojo sezono veiklos ataskaitoje.

 

Mūsų veikimo principai

Futbolas tik priemonė. Siekiame, kad futbolo programos dalyviai augtų kaip asmenybės. Vaikams ar jaunuoliams, kurie dėl įvairiausių priežasčių neįsitvirtina įprastuose būreliuose, čia kuriame erdvę, kur jie savo ritmu gali dalyvauti reguliarioje ir ilgalaikėje veikloje. Žaidžiant futbolą mokomasi ateiti laiku ir išbūti iki galo, veikti komandoje, valdyti savo emocijas, konstruktyviai spręsti įtampą keliančias ir konfliktines situacijas,  laimėti ir pralaimėti, bendrauti su bendraamžiais ir suaugusiais bei reflektuoti savo patirtį.

Lygios sąlygos visiems. Tikime sporto demokratizavimo idėja. Siekiame, kad mūsų futbolo užsiėmimus lankytų įvairūs vaikai: mergaitės ir berniukai, tylesni ir garsesni, skirtingų tautybių, silpnesni ir stipresni.

Įgalinantis veikimas. Nuolat reflektuojame savo darbą ir stengiamės aiškiai suvokti savo atsakomybės ribas. Manome, kad vaikų ir jaunimo gerovė priklauso ne tik nuo mūsų, bet ir nuo partnerių indėlio. Siekiame socialinio darbo tikslų, vengiame perimti atsakomybes iš turimų partnerių. Vietoj „pasaulio gelbėtojų“ vaidmens renkamės partneriams teikti grįžtamąjį ryšį bei skatiname bendrą refleksiją.

 

Užsiėmimų tvarkaraštis

Grupė Amžius Diena Laikas Vieta
1 7 – 9 m. Šeštadienis 9:00 – 11:00 VGTU sporto salė
2 10 – 14 m. Šeštadienis 12:30 – 14:30 VU sporto salė
3 11 – 15 m. Antradienis 15:45 – 17:45 VU sporto salė
4 15 – 18 m. Šeštadienis 14:30 – 16:30 VU sporto salė
5 10 – 14 m. Ketvirtadienis 17:00 – 19:00 Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje/Liepkalnio mokykla (žiemą)

 

Užsiėmimo struktūra: 

1. Atvykimas, neformalus bendravimas su treneriais, komandos draugais.

2. Apšilimas ir įvairios užduotys, padedančios gerinti fizinius įgūdžius.

3. Futbolas.

4. Aptarimo ratas, kuriame kiekvienas pasidalina, kaip jam šiandien sekėsi? Kaip jis jautėsi komandoje? Kokios situacijos kėlė pykti/džiaugsmą/liūdesį?

Aptarimo ratas yra viena svarbiausių užsiėmimo dalių – būtent čia vaikai ir jaunuoliai mokosi atpažinti ir įvardinti savo emocijas bei jausmus, suprasti savo elgesio pasekmes, pažinti save bei komandos draugus.

 

Kas veda futbolo užsiėmimus?

Su vaikais ir jaunuoliais dirba du futbolo treneriai ir 10-13 savanorių. Siekiame trenerių komandoje užtikrinti asmenybių ir kompetencijų įvairovę. Tai reiškia, kad dalis trenerių yra stipresni futbole, kita dalis turi ilgametę darbo su sunkumus patiriančiais vaikais ir jaunimu patirtį, o kai kam tai pirmoji tiek treniravimo, tiek darbo su žmonėmis patirtis. Trenerių komandą sudaro vyrai ir moterys, lietuviai ir užsieniečiai. Prie savanorių trenerių komandos prisijungia ir futbolo programoje užaugę jaunuoliai. Tikime, kad tokia komandos įvairovė suteikia papildomas galimybes vaikų ir jaunuolių tobulėjimui bei skatina atvirumo kultūrą. 

Pažįstate vaiką, kuris norėtų lankyti Vilnius social club futbolo užsiėmimus? Norite prisijungti prie savanorių komandos? Susisiekite su mumis:  

Cedric Raffier, cedric.raffier@vilniussocialclub.lt, +37064502762

Ernest Moroz, ernest.moroz@vilniussocialclub.lt, +37064755441

 

Futbolo programos rėmėjai:

 

Paremti nemokamus futbolo užsiėmimus vaikams galite ir jus!

  

 

Į futbolo maratoną