Paremti Paremti

Draugaukime Facebook!

 

Į futbolo maratoną

Paauglių klubas

 

Poreikis kurti „Paauglių klubą“ buvo pastebėtas Vilnius social club vykdomos darbo gatvėje programos darbuotojų, kurie gatvėje susitinka su daugybe jaunuolių, esančių ankstyvosios paauglystės etape ir patiriančių įvairių sunkumų.

 

„Paauglių klubas“ – tai programa, skirta 11-14 metų amžiaus paaugliams, patiriantiems įvairių asmeninių ar socialinių sunkumų šeimoje, bendraamžių grupėje, mokykloje. „Paauglių klubas“ tai erdvė, kur jaunuoliai gali saugiai išgyventi ankstyvosios paauglystės laikotarpį, gerinti savo asmeninius bei mokymosi įgūdžius bei gauti kompleksinę pagalbą sprendžiant įvairius sunkumus. 

 

Programos tikslai:

 

Programos veiklos:

 

Mums svarbu:

Poreikius atitinkanti pagalba. Programos darbuotojai kiekvieną dalyvį mato kaip atskirą žmogų funkcionuojantį savitoje sistemoje, kurią reikia pažinti. Darbuotojai siekia užtikrinti kompleksinę pagalbą paaugliui ir/ar jo šeimai, kuri atitinka individualius paauglio poreikius.

Grupė. Programoje grupė yra ir tikslas, ir priemonė bei resursas, siekiant pozityvių paauglio pokyčių. Grupė yra saugi erdvė, kurioje dalyviai gali eksperimentuoti, reflektuoti ir mokytis iš patirties. Grupė ir čia vykstantys grupiniai procesai yra kaip priemonė ugdyti paauglių asmeninius gebėjimus.

Įgalinimas. Programoje įgalinimas visų pirma suprantamas kaip įgalinantis santykis tarp programos vykdytojų bei paauglių. Santykis yra kaip tikslas ir kaip priemonė. Darbuotojai didelį dėmesį skiria saugios aplinkos kūrimui, kur dalyvis jaustųsi priimamas bei kur jaunuolis būtų skatinamas imtis iniciatyvos ir atsakomybės pagal savo turimus gebėjimus.

Ribos. Kviečiame jaunuolius pažinti ir suprasti savo ir grupėje egzistuojančias ribas. Kartu tyrinėjame kaip ribos kuriasi, keičiasi ir yra išbandomos.

Mokymasis iš patirties. Programa remiasi patirtinio ugdymo koncepcija. Paaugliai, dalyvaujantys programoje yra skatinami patys keltis savo mokymosi taikinius, aktyviai veikti jų siekiant, reflektuoti grupėje išgyventus procesus bei pritaikyti, tai ką išmoko. Ši koncepcija yra integruota tiek į grupes, tiek į metų trukmės procesą.

 

Kontaktai:

Justina Žuromskaja, justina.zuromskaja@vilniussocialclub.lt, +37060304869    

 

 

Į futbolo maratoną